לפגישת ייעוץ חייגו: 03-7515566

כיצד עשויים שירותי נוטריון לסייע בימים אלו

תמונה של עורך דין לענייני צוואה

גם עכשיו, בימים של ריחוק חברתי, רבים נזקקים לאישורים נוטריוניים למגוון רחב של שימושים. בין אם מדובר בכתיבת צוואות, הגשת בקשות לאזרחות, הרשמה ללימודים מעבר לים, או בהגשת תצהירים למגוון הליכים משפטיים, אישורו של הנוטריון הוא חיוני כדי להמשיך ולקדם את התהליכים המשמעותיים שלנו גם בצל משבר הקורונה. החדשות הטובות הן כי תקנות הנוטריונים מאפשרות להמשיך ולבצע שירותים נוטריוניים אפילו במצבי סגר, ככל שהדבר נדרש.

מהם תפקידי הנוטריון?

סמכותו העיקרית של הנוטריון היא לאשרר את נכונותם ומהימנותם של מסמכים ואת זהות החתומים והמופיעים בהם. אישור הנוטריון מהווה ראיה חשובה מאין כמוה הליכים משפטיים ועל הצהרתו אין עוררין ומהווה טעם מספיק לקבלת כל תצהיר או ראיה כאמיתית ללא צורך בסימוכין נוספים. במסגרת תפקידו, יכול הנוטריון לאמת כי פלוני עודנו בחיים, לאשרר תעודות, למסור הצהרה כי עותקי מסמכים או תרגומיהם אכן נאמנים למקור ולערוך מגוון הסכמים – מצוואות ועד הסכמי ממון.

האמון הנרחב ממנו נהנה הנוטריון אינו מתהווה בחלל הריק. על מנת לקבל סמכות זו נדרשים תנאי סף רבים. הנוטריון הוא עו"ד בהכשרתו בעל ניסיון של 10 שנים לכל הפחות בתחום אשר עובר הכשרה מקיפה על ידי משרד המשפטים. בנוסף, עליו להיות חף מכל רישום פלילי עקב עבירות אשר יש עמן קלון ולהיות חבר בלשכת עורכי הדין. הכשרתו המקיפה, יושרו וניסיונו רב השנים הם אלו אשר נותנים תוקף להצהרותיו ומאפשרים לו לשמש כבא כוחה של המדינה במגוון אירועים משפטיים.

שירותי נוטריון בימי הקורונה

חוק הנוטריונים אוסר בתכלית האיסור על הוצאת חותם הנוטריון מחוץ למשרדו. בשל איסור חמור זה, שירותים נוטריוניים דורשים את הגעת הלקוח אל המשרד. בימים של ריחוק חברתי ובעיקר כאשר חל בידוד או סגר, המשימה הופכת למורכבת ביותר. ישנם כמה צעדים שניתן לבצע כדי להמשיך ולקבל את השירותים.

  • הנוטריון רשאי להכין את האישורים מראש מבלי להחתים אותם ולבצע את הפגישה הראשונית לזיהוי האדם או המסמכים בביקור ביתי או בשיחת וידאו. לאחר מכן, יוכל לחתום על המסמכים במשרדו ולשלחם בדואר רשום.
  • ניתן למסור לנוטריון את המסמכים באמצעים אלקטרוניים.
  • אפשרות נוספת היא להותיר את המסמכים בחדר או עמדה ריקה במשרד הנוטריון לחתימת הלקוח ולבצע את כל ההחתמות והזיהוי ממרחק בטוח ללא מפגש.

אפשרויות אלו יוכלו לאפשר לך לשמור על שגרה גם בימים אלו.

שירותי המשרד עומדים לרשותך במסגרת ההגבלות

עו"ד גליה גרימברג עוסקת בתחום כשני עשורים ומספקת שירותים נוטריוניים מזה שנים. הניסיון רב השנים והידע המקצועי הרב מביא עמו ערך מוסף לכל השירותים הזמינים לך במשרד. גם עכשיו משרדנו זמין עבורך ויסייע לך לקבל מענה לכל צרכיך. לפרטים נוספים על מגוון השירותים הנוטריוניים הזמינים לך ועל האופן בו ניתן לקבל אותם במסגרת הריחוק החברתי, אנו מזמינים אותך לפנות אלינו.

שתפו עמוד זה
מעוניינים במידע נוסף על תרגום נוטריוני? צרו עמנו קשר
תחומי ההתמחות שלנו
לתאום פגישה חייגו: