לפגישת ייעוץ חייגו: 03-7515566

ייפוי כוח מתמשך בגיל השלישי

ייפוי כוח מתמשך בגיל השלישי

ישנה תופעה עגומה לה היינו עדים בניסיוננו הרב בייצוג לקוחות בגיל המעבר והגיל השלישי. קרובי משפחה בעלי כוונות טובות מקבלים החלטות עבור קרוביהם אשר אינם כשירים עוד לקבל אותן בעצמם ואינם יכולים עוד להשמיע קול מחאה במידה וההחלטות בניגוד לרצונם.

מלבד דאגה לקרנות פנסיה, ביטוחי חיים, עריכת צוואה וביטוח סיעודי, ישנו תהליך נוסף שיבטיח כי כבודך יישמר ורצונותיך יכובדו לאורך כל חייך.

על-מנת להימנע ממצב זה ולוודא שרצונך ייעשה גם אם תאבד לך כשירותך, משרד עו"ד גליה גרימברג, מציע לך שירות משפטי חיוני שייתן לך ביטחון רב לעתיד ויוריד לך דאגה אחת לפחות מהראש.

מהו ייפוי כוח מתמשך?

לאחר שאדם מוגדר כבלתי-כשיר לקבל החלטות עבור עצמו על-ידי מומחים רפואיים שהוכשרו לכך, ממנה לו בית המשפט אפוטרופוס לניהול ענייניו.

אפוטרופוס ממונה זה לא בהכרח יודע מה היו רצונותיך וחלומותיך כשעוד יכולת להביעם. לכן, ייפוי כוח מתמשך מחליף את מינוי האפוטרופוס ומחזיר את השליטה לחייך.

ייפוי כוח מתמשך מספק לכל בגיר את האפשרות לקבוע מי יטפל בכל ענייניו לאחר שיאבד את כשירותו הפיזית או הקוגניטיבית ובאיזה אופן כל ענייניו יטופלו.

כחלק מהתהליך, יבחן משרדנו היטב מהן ההשלכות של התהליך ויוודא שכל מטרות ותוצאות ייפוי הכוח המתמשך ברורות לעורך המסמך.

מתי ייכנס ייפוי כוח מתמשך לתוקפו?

הייפוי נכנס לתוקף מן הרגע שחוות הדעת של הגורמים המטפלים תקבע כי הממנה "אינו מבין בדבר". היינו, אינו בדעה צלולה.

ישנה אפשרות גם לקבוע במסגרת ייפוי הכוח מתי הוא ייכנס לתוקף ולהציג תנאי כניסה מרובים ומותנים. מכיוון שסעיף זה פתוח לחלוטין לשיקול דעתו של הממנה, חשוב מאוד לנסח את הדברים ב"רחל בתך הקטנה", כלומר באופן מפורט וברור שאינו משתמע לשני פנים.

באילו תחומים עוסק ייפוי כוח מתמשך?

  • ענייני רכוש – ניהול כל הנכסים, הכספים והרכוש הקבוע של הממנה וכל הפעולות הנוגעות לו.
  • תחום הגוף והבריאות – כל הפעולות הנדרשות להגנה על בריאות הממנה ושמירה על חייו. ניתן לקבוע באילו מקרים לא לשמור עוד את האדם בחיים, לקחת בחשבון צרכים ועקרונות שונים כמו תרומת האיברים וסוג הטיפולים הרפואיים שאותם יתיר וכיצד נדאג לרווחתו וסיעודו ביום-יום לרבות מחייתו בבית או במוסד סיעודי והטיפול בבריאותו הגופנית והפסיכולוגית.

ייפוי הכוח ייחתם בנוכחות עו"ד גליה גרימברג, המוסמכת כנוטריון, ובמעמד החתימה תסביר בפירוט לממנה ולממונה את כל השלכות החתימה ותוודא כי שניהם מצהירים בלב מלא כי הם חותמים על כך מרצונם החופשי ובדעה צלולה.

הממונה אינו חייב להיות אדם אחד ואת האחריות ניתן לחלק בין כמה ממונים ואף לייחס לכל אחד מהם תחום אחריות שונה לשיקול דעתו של הממנה.

במהלך 18 שנות פעילות המשרד, סיפקה עו"ד גליה גרימברג, בוגרת אוניברסיטת חיפה, שירותי נוטריון רבים ומגוונים והוסמכה על ידי משרד המשפטים  לערוך ייפוי כוח מתמשך. על מנת להבטיח את עתידך, אנו זמינים בכל עת לפנייתך.

שתפו עמוד זה
מעוניינים במידע נוסף על תרגום נוטריוני? צרו עמנו קשר
תחומי ההתמחות שלנו
לתאום פגישה חייגו: