לפגישת ייעוץ חייגו: 03-7515566

עריכת צוואה נוטריונית

תמונה של עריכת צוואה נוטריונית

עורכת הדין גליה גרימברג היא עו"ד לענייני עריכת צוואה נוטריונית בעלת ניסיון רב, וסייעה למאות לקוחות בניסוח צוואה מפורטת המשקפת היטב את רצונם, מביאה בחשבון סיטואציות אפשריות בצורה רחבה ומנוסחת באופן מקצועי, ברור ואינו מוטל בספק.

עורכת הדין גרימברג מחזיקה גם בסמכות נוטריונית ובעלת הכלים להעניק סמכות נוטריון לכל מסמך כנדרש על פי חוק.

 

 

עריכת צוואה נוטריונית על ידי עורכת דין מוסמכת

 

אחת המורכבויות העומדת במעמד עריכת הצוואה היא הענקת תוקף חוקי ובלתי מעורער לצוואה, במטרה שכל סעיפיה יתקיימו על פי רצון המותיר אותה אחריו, בשעה בה לא יוכל להביע עמדה או לקבוע עמדה בנוגע לאי בהירויות במידה וקיימות.

מבין האפשרויות הרבות לעריכה והתרה של צוואה בניהן מקבלות תוקף משפטי גם צוואה בעל פה, צוואה שנכתבה בכתב יד וצוואה אל מול רשויות, צוואה נוטריונית היא הצוואה החזקה והמהותית ביותר בהיבט התוקף המשפטי, כאשר זה נדרש למבחן רק במידה ושארי הנפטר ומטילים ספק בנכונות הצוואה.

עריכת צוואה נוטריונית – מתי נצטרך?

לא כל אחד זקוק לעריכת צוואה נוטריונית, אולם כאשר מדובר בחלוקה מורכבת של הון ונכסים ו/או בפוטנציאל סביר למריבה/ עימות / אי הסכמה בנוגע לרצון הנפטר לאחר מותו, מומלץ לקבע את דעתו ורצונותיו של אדם בעודו בחייו, באמצעות עריכת צוואה נוטריונית.

צוואה נוטריונית אינה מחייבת נוכחות של עדים במעמד הניסוח, ההצהרה או החתימה עליה, ועל כן משמשת רבים המעוניינים לשמור על דיסקרטיות וסודיות מלאה בנוגע לאופן בו הם רואים את ניהול ענייניהם ורכושם לאחר מותם.

יתרון בולט של עריכת צוואה נוטריונית

יתרון בולט נוסף של עריכת צוואה נוטריונית החתומה על ידי עורך דין נוטריון, היא כי במקרה בו יורש או אחר (דוגמת אדם הרואה עצמו כיורש אולם ללא זכויות פעילות בעיזבון) מעוניין להטיל ספק ברצון הנפטר ובאופן קיום הצוואה, נטל ההוכחה המלא יהיה מוטל על כתפיו, לרבות גיוס הוכחות חדות וברורות לאי תקפות המסמך.

כאשר צוואה נוטריונית נחתמת כחוק, מאומתת ומאושרת על ידי עורך דין נוטריון ומפורטת באופן ברור ונהיר לקיום רצון הנפטר, הסיכוי לחלוק עליה הוא אפסי.

חשיבותה של הצוואה

בחלק ניכר מן המקרים, בוחרים אנשים בביצוע עריכת צוואה נוטריונית בגיל מבוגר, במצב של חולי מסכן חיים או ממש על ערש דווי. בשל התוקף החמיר הניתן לצוואה נוטריונית, על הנוטריון המאשר את הצוואה ונכונותה לוודא את כשירותו הרפואית והנפשית של המצווה.

כאשר מדובר באדם אשר אינו מאושפז במוסד רפואי ומתנהל באופן עצמאי- חזקה כי הדבר מספק.

למעבר למאמר עריכת צוואה נוטריונית>> 

לסיכום המאמר

יחד עם זאת, כאשר המצווה מרותק למיטתו או מאושפז במוסד רפואי, לצד הצוואה וכאסמכתא לאמיתות המסמך, תצורף גם חוות דעתו של רופא אודות כשירות המצווה.

חשוב לדעת כי כיום עריכת צוואה מכל סוג היא פעולה הנתפסת כאחראית ומומלצת, אשר בכוחה לשמר את אורח החיים של בני המשפחה והתלויים ולהגן עליהם מפני בירוקרטיה מסועפת, ניהול ענייני המשפחה על ידי מוסדות ובעלי תפקידים והבטחה לקיום רצון הנפטר במלואו, למרבה הצער סיטואציה שיכולה לקרות לכל אדם ובכל עת, ואינה תלוית גיל בלבד.

שתפו עמוד זה
מעוניינים במידע נוסף על תרגום נוטריוני? צרו עמנו קשר
תחומי ההתמחות שלנו
לתאום פגישה חייגו: