לפגישת ייעוץ חייגו: 03-7515566
תמונה של עו

עו"ד ארנונה עורכת הדין גליה גרימברג הינה מומחית בתחום הארונה, ומביאה עימה קרוב לעשרים שנות ניסיון בתחום האזרחי, תוך התמקדות מקצועית וניסיון רב בייצוג וליווי נישומים בתביעות ועימותים כנגד רשויות עירוניות ומקומיות, לרבות הליכי גישור.

עורכת הדין גרימברג מספקת שירותים בליווי אישי ממשרד בוטיק עצמאי המספק שירותים משפטיים מעולים לכל לקוח ולקוח.

נטל המיסים הקיים במדינת ישראל אינו מבוטל כלל ועיקר, כאשר מיסי הארנונה הם בין המיסים שלא מייחסים להם חשיבות אבל הם דווקא היותר בולטים בתקציב ההוצאות של בית העסק.

רבים רואים בנטל הארנונה כגזירת גורל וגם צרכנים נבונים בכל תחום אחר משלמים את השובר הנושא את לוגו הרשות העירונית ומתייצב בהתמדה בתיבת הדואר מדי חודשיים.

עורך דין ארנונה – מבקרה של אי תשלום

אי תשלום של הארנונה מסיבות שונות עשוי להצטבר במהירה לחוב כבד הנושא עמו ריביות וענישה כבדה, כד כדי ניתוק זרם המים ומניעת שירותים עירוניים הכרחיים על ידי הרשות.

ככלל, בכל מצב של ספק, אי הבנה או עימות מומלץ למצוא את הדרך לפתרון באופן דו צדדי ולא להחליט על אי ביצוע התשלום הנדרש באופן חד צדדי, ויחד עם זאת בכל אחת מן הסיטואציות הללו נגלה כי יש מה לעשות גם מול גופים בירוקרטיים ומוסדיים, והתייעצות עם עו"ד ארנונה עשויה לספק כלים מתאימים להתנהלות בסיטואציה.

תפקידו של עו"ד ארנונה

עו"ד ארנונה הוא למעשה עורך דין העוסק בתחום האזרחי והמינהלי, ומביא ידע, ניסיון והתמחות בהתנהלות מול רשויות מקומיות, לרבות בתחום תשלומי המיסוי בכלל והארנונה בפרט.

בין תחומי העימות בין נישומים לרשות הנוגעים לתשלומי הארנונה ועשויים להידרש לטיפול והכרעה משפטית:

גובה הסכום לתשלום – הסכום לתשלום הארנונה נקבע באמצעות מספר פרמטרים, אשר ברובם אינם ניתנים למדידה ולכימות על ידי האזרח הקטן.

בין הפרמטרים המשפיעים על הסכום לתשלום נמצאים מהות המבנה וייעודו (עסק, ארגון, בית מגורים), גודל השטח הפרטי והשטח הציבורי העוטף אותו, המצב הכלכלי/ הסוציואקונומי העומד באזור, המחיר למ"ר כפי שנקבע על ידי הרשות העירונית ועוד.

עורך דין ארנונה מנוסה

עורך דין מומחה ומנוסה בתחומי מיסוי וארנונה יוכל לנתח את חשבון הארנונה ביחס לנכס המחויב ולקבוע האם מדובר בעלות הוגנת ומדויקת או לחילופין בגביה עודפת ומופרזת.

תביעות ייצוגיות – לא אחת הממצאים של בדיקה שכזאת יגלו כי אמנם חרגה הרשות מסמכותה ובצעה גביה עודפת, אולם הסכומים אינם כאלה המצדיקים את המשאבים, הזמן והעלויות להגשת תביעה באופן פרטי על ידי התושב. במקרה כזה כדאי יהיה לבדוק את הנתונים המופיעים אצל השכנים וברחבי העיר ולקבוע האם יש מקום לתביעה ייצוגית כנגד הרשות.

לסיכום המאמר

שימוש בנכס – לא אחת נכס המוגדר לשימוש אחד משמש בפועל לצורך אחר, ובעולם הגלובליזציה כיום לא מעט יזמים ובעלי עסקים משלבים בין מקום המגורים למקום העבודה, יוצרים חללי עבודה בדירות מגורים, משכירים יחידות אירוח בשטח הבית הפרטי לצורכי נופש, מקיימים פעילות שמרטפות/ צהרונים בדירות מגורים וכדומה. עו"ד ארנונה ידע להבדיל את שטח המגורים משטח העסק ולהבטיח גביה הוגנת ותחשיב מקל.

שתפו עמוד זה
מעוניינים במידע נוסף על תרגום נוטריוני? צרו עמנו קשר
תחומי ההתמחות שלנו
לתאום פגישה חייגו: