לפגישת ייעוץ חייגו: 03-7515566

אימות חתימה נוטריוני

תמונה של אימות חתימה נוטריוני

עורכת הדין גליה גרימברג יושבת במשרד בוטיק איכותי ומקצועי בפתח תקווה, ומלווה לקוחות בתהליכים שונים ובמגוון תחומים, תוך מתן שירותי נוטריון מלאים, לרבות אימות חתימה נוטריוני ועריכת מסמכי נוטריון על פי צורך, וזאת תוך נאמנות לערכי שירות, מקצועיות ומצוינות.

מרבית המוסדות בישראל מסתפקים בחתימת אדם על מסמך כנגד השוואת חתימה, הצגת תעודת זהות ואפילו ללא אימות כלל.

יחד עם זאת, קיימים מסמכים שחשיבותם ומשמעותם רבה ולעתים מהווים אסמכתא לתהליך בלתי הפיך, ואלה דורשים כי לא די בחתימתם של הצדדים בעניין, אם כי נדרש גם אימות חתימה נוטריוני.נוטריון המוסמך לאימות חתימה הוא עורך דין מוסמך ופעיל, בעל ניסיון משפטי בן למעלה מעשר שנים, עבר ללא רבב והסמכה מתאימה.

אימות חתימה נוטריוני

באחריות עורך דין נוטריון בתהליך אימות החתימה לוודא כי הצדדים החותמים בפניו (אחד או יותר על פי צורך) מזוהים בזיהוי מלא על פי תעודות נדרשות וללא כל ספק בזהותם.

פרמטר חשוב נוסף שנמצא באחריות עורך הדין הנוטריון במעמד אימות חתימה נוטריוני הוא נכונות, אמיתות ומקוריות המסמך כנדרש ועל פי צורך.

לצד אלו יוודא הנוטריון כי הצדדים מבינים היטב את המסמך, את חובתם וזכויותיהם ומשמעויות החתימה עליו, טרם החתימה בפועל.

רק במידה והתקיימו שלושה התנאים הללו, יחתום עורך הדין הנוטריוני על המסמך ויעניק לו תוקף חוקי ומשפטי.

בין המסמכים הדורשים אימות חתימה נוטריוני:

הענקת ייפוי כוח כללי ונוטריונית, או ייפוי כוח בלתי חוזר – בניגוד להענקת ייפוי כוח נקודתי לטיפול בעניין מסוים, ייפוי כוח כללי מעניק סמכא למיופה הכוח לנהל את כל ענייניו של המייפה, וזאת על פי הנחיותיו ובראיית טובתו, מסיבות שונות (בניהן מגורים בחו"ל, מחלה או מגבלה המונעות ממנו לנהל את ענייניו הבירוקרטיים בעצמו).

ייפוי כוח בלתי חוזר, הינו יפוי כח ייחודי אשר אינו ניתן לביטול על ידי מייפה הכוח וכוחו יפה אף כלפי יורשי מייפה הכוח. ברור כי חשיבותם המכרעת של מסמכים אלה מצריכה ווידוא מחמיר של הסכמה והבנת הצדדים את המסמך, מה שמביא לחובת אימות חתימה נוטריוני.

עסקאות נדל"ן – עסקאות נדל"ן הן העסקאות הרחבות ביותר בהיקפן הכלכלי הקיימות בשוק ומשמעותן לא אחת בלתי הפיכה (רישום בטאבו, העברה של סכומי עתק שלא ניתן יהיה להשיב וכדומה).

לסיכום המאמר

חלק גדול מן המסמכים המלווים את העסקאות הללו, לרבות מסמכי התחייבויות, העמדת ערבים, נטילת משכנתאות ותנאי אשראי, שעבוד נכס ואחרים, מחייבים אימות נוטריוני המאשר הבנה מלאה של הצדדים ואימות זהותם.

מסמכים לשימוש בינלאומי – בתחומי המסחר, ההשכלה, הרישום המנהלתי ואחרים נדרשים לא אחת הצגת מסמכים מטעם מדינה אחת במדינה אחרת.

מסמכים אלה עוברים תרגום משפת המקור לשפת היעד ונדרשים בשביל אימות חתימה נוטריוני לצד הצגת מסמכי המקור והתרגום. אישור נוטריוני יעיד על אמיתות המסמך והתרגום.

שתפו עמוד זה
מעוניינים במידע נוסף על תרגום נוטריוני? צרו עמנו קשר
תחומי ההתמחות שלנו
לתאום פגישה חייגו: