לפגישת ייעוץ חייגו: 03-7515566

עו"ד גליה גרימברג ייצגה ומייצגת עסקים רבים מול הרשויות המקומיות, בנושאים כגון ארנונה, היטלי פיתוח, רישוי עסקים ותכנון ובניה.

הליכים מעין אלו מתנהלים על פי רוב בערכאות מנהליות. החל מוועדות ערר אשר מהוות גופים מעין שיפוטיים, דרך עתירות מנהליות וערעורים מנהליים המתנהלים בבתי המשפט המחוזיים ביושבם כבתי משפט לעניינים מנהליים וכלה בעתירות לבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ).

ליווי משפטי בהליכי רישוי עסקים ותכנון ובניה נדרש מקום בו הרשות המקומית מגישה תביעה כנגד בית עסק או תושב, בגין הפעלת עסק ללא רשיון או בגין בניה לא חוקית שהתבצעה או הפעלת עסק במקום בניגוד להיתר הבניה בנכס בו מתנהל העסק.

הסדרת רשיון העסק או היתר הבניה או היתר השימוש – על פי ההקשר תעשה ע"י אנשי המקצוע הרלבנטים, מהנדסים, אדריכליים וכדומה. ואולם, הסדרת הרשיון מול הרשות המקומית איננה מאיינת את ההליך המשפטי ועל פי רוב היא עורכת זמן רב והרבה מעבר להימשכות ההליך המשפטי.

לכן, מקום בו נפתח הליך משפטי – משרדנו יכול לסייע בניהול נכון של ההליך כמו גם ייצוג מקצועי מהשורה הראשונה.

לאורך השנים הגישה עו"ד גליה גרימברג עתירות רבות לבית המשפט הגבוה לצדק (בג"צ) בסוגיות שונות הנוגעות לזכאותם של גופים ציבוריים לפטורים בשיעורים שונים ממס הארנונה. ניהול הליך מנהלי מחייב ראייה רוחבית של מכלול האינטרסים הן של הפרט והן של הרשות על מנת שניתן יהיה לאזן בינהם ולהביא לתוצאה אשר תטיב לא רק עם הפרט אלא גם עם החברה.

עו"ד גרימברג צברה ניסיון רב בלטיגציה המנהלית וההבנה המקצועית וההכרות המעמיקה שיש לה בתחומי הארנונה ובתחום היטלי הפיתוח מסייעים בידה ביצירת תקדימים בתחומים אלו בנושאים הנוגעים לפרשנות צווי הארנונה וחקיקת הארנונה, בחינת שיקול הדעת של הרשות, סבירות החלטותיה ותקינותן.

ליטיגציה היא מושג המתייחס להתדיינות ויכולת הטיעון בבית המשפט, בבתי דין וכל ערכאה שיפוטית וברת סמכות אחרת. מאחר ומדובר במונח מהעולם המשפטי גם החלוקה שלו מתבצעת על פי תחומי הפילוח המשפטיים וכוללת ליטיגציה פלילית, ליטיגציה מנהלית וליטיגציה מסחרית.

ערכו של עורך דין מומחה ליטיגציה

היכולת לטעון ברהיטות ולנווט בקלילות בין מורכבויות החקיקה ליצירתיות הפסיקה, לבטא כהלכה צרכים, זכויות ואמיתות של סיטואציות הנולדות מכורח הגלובליזציה והקדמה לצד ההגנה על זכויות כלכליות ואישיות של גופים וישויות, לעשות שימוש בתקדימים או לקבוע אותם, וזאת תוך נאמנות ללשון החוק ולצו המוסר היא ללא ספק אומנות ויכולת יוצאת דופן אשר לא די בהשכלה והסמכה משפטית על מנת להעמיד יכולת כזאת.

מהי ליטיגציה מסחרית?

ליטיגציה מסחרית משלבת ידע מעשי ובקיאות רחבה בפרטי החוקים המסחריים הרבים, וזאת לצד יכולת ניסוח וורבאליות מעולה המביאה את עורך הדין לטעון כהלכה ולנצל את החוק והפסיקה לטובת הצגת טיעוניו, כחומר ביד היוצר.

ההתמודדות, הטיפול, הייעוץ והייצוג בתחומי המסחר האזרחי מצריכים בקיאות במערך רחב של חוקים מורכבים בניהם דיני חברות, נדל"ן ומיסוי, דיני עבודה, דיני חוזים, דיני סחר, זכויות יוצרים, דיני סחר ברשת, סימני מסחר, הגנת פרטיות, לשון הרע ותחומי חקיקה נוספים.

בין התחומים טעוני הטיפול והמקצועיות התחום הליטיגציה המסחרית עומד המשפט המסחרי והתאגידי הבינלאומי. בעולם גלובאלי בעל ערוצי תקשורת בלתי מוגבלים היכולת לנהל עסקים בפריסה בינלאומית זמינה ונוחה מאין פעם, נדרש ייעוץ בתחומים שונים בניהם מכרזים בינלאומיים, ניסוח חוזים ואכיפתם, גיוסי הון במטבע זר, רישוי, הפצה ואלמנטים רבים נוספים המהווים את הכלים הביצועיים לניהול מסחר בינלאומי.

כאשר עולה הצורך בהכרעה של ערכאה משפטית בסיטואציה מסחרית אין להקל ראש בדבר וחשוב לבחור בעורך דין מנוסה ומיומן אשר תחום הטיעון הוא מגרש המשחקים הפרטי שלו והידע המשפטי לצד הניסיון המעשי שהוא נושא מדברים בשם עצמם.

למעשה, עורך דין מסחרי מצוין המלווה את פעילותה של חברה או ארגון יכול בעצם ניסיונו והיכרותו עם תחומי הפעילות השונים, להגן על הארגון מפני עימותים והתדיינות עתידית בבית המשפט, על ידי ניסוח של חוזים מוקפדים הרואים את הנולד ומקדימים הגדרה והסכמה לכל סיטואציה העשויה להתרחש במסגרת ההתנהלות החוזית.

בבחירה של עורך דין לטיפול בנושאי ליטיגציה מסחרית הדבר החשוב ביותר שיש לתת עליו את הדעת הוא הניסיון של עורך הדין. בחינה של תיקים קודמים בהם טען, ירידה לעובי הקורה על מנת להבין את הקווים המנחים על פיהם עובד וכמובן תוצאות והישגים בפועל.

עורכת הדין גליה גרימברג מביאה קרוב לעשרים שנות ניסיון בייצוג בבתי המשפט ובליטיגציה מסחרית ומציגה מוניטין מרשים ורזומה עשיר בהצלחות, שהושגו בשילוב בין מקצועיות חסרת פשרות, יחס אישי ומסירות ויכולת טיעון מעולה אשר שמה הולך לפניה.

 

שתפו עמוד זה
מעוניינים במידע נוסף? צרו קשר צרו עמנו קשר
לתאום פגישה חייגו: